Jídla ke zlepšení nálady

17. března 2008 v 17:11 |  Zajímavosti
Člověk nejí a nepije pouze proto, že je hladový a žíznivý. Mnohé potraviny obsahují látky podobné drogám, které vyvolávají v organismu něco jako mírnou "narkomanii".
Proto se jejich konzumace stává rozkoší. Začíná to již snídaní -na stůl přicházejí drogy ukryté v kávě, čaji, cukru, chlebě, džemu či medu. Na oběd přísun náladovek pokračuje -tentokrát v mase, opékaných bramborech a salátu. Tělo si však vyžaduje ještě něco navíc, a tak pokračujeme po obědě kávou, koláčem či zákuskem, večer před televizní obrazovkou zase repertoár doplňujeme buráky, bramborovými lupínky a dalšími pochutinami, lahví piva či pohárem vína. Nejsou to však výstřelky nějakého narkomana, ale naše běžné stravovací návyky.
Ve většině potravin a pochutin se vyskytUjí látky, které v nás vyvolávají příjemné pocity. Podle odborníků na výživu nejíme pouze proto, že máme hlad. Jde především o touhu po chuťových zážitcích a vystupňování rozkošnických pocitů z jídla. Takové látky se vyskytují v nejběžnějších potravinách -v mléce, obilninách, tucích, tvarohu, mase a dokonce i v hlávkovém salátu. Působí buď přímo na mozek a zahalují naši psychiku do růžových obláčků, nebo podněcují tvorbu látek vytvářejících příjemné pocity v hlavě. Pokud se při jídle přímo rozplýváme rozkoší, má to podle vědců své biochemické důvody: je to příprava organismu na "drogový" zážitek. Tělo totiž ví, že to, co člověk právě vychutnává jazykem, jsou náladotvorné látky. Lze je rozdělit do čtyř skupin:
-Organické signální látky, jako například tkáňový hormon serotonin, které v mozku přenášejí informace od buňky k buňce.
-Bílkoviny z masa, mléka a obilnin, které působí podobně jako opiáty.
- Povzbuzující látky, příbuzné amfetaminům známým z drogové scény.
- Rostlinné drogy jako morfin a kofein.
Jak vzniká a funguje tato chemie rozkoše se dá nejlépe vysvětlit na cukrech, kávě, pivu a čokoládě.
Cukr
Lidé odpradávna toužili po sladké chuti. To má dvě příčiny: mlsné sklony má člověk téměř od kolébky. Novorozenci, kterým nakapeme na jazyk či dudlík sladkou vodu, se "sladce" usmívají. Mimo to cukr působí i na naši psychiku, neboť uklidňuje. Kojenci například méně pláči, když dostanou oslazený nápoj. Jen co ucítí cukr, utiší se. Mnozí lidé lépe spí po sladkostech a lehčeji snášejí bolest. Cukr zvedá náladu. Klíčem k těmto pocitům je hormon serotonin. Když jíme sladká jídla, tělo vyloučí na zpracování cukru inzulin. Ten zase složitými biochemickými procesy podnítí v mozku tvorbu serotoninu, hormonu, který nám dává pocit blaha. Když tělo jednou zjistí, že cukr je schopný zlepšovat náladu, bude po něm vždy toužit. Deprese většinou vyvolává nedostatek serotoninu, proto většina antidepresivních léků je založena na této látce. Sluneční světlo brání organismu tuto látku odbourávat. Proto v létě málokdy míváme neovladatelnou chuť na něco sladkého, zatímco v zimním období si většinou "povolíme uzdu". Ve tmě totiž mozek začíná serotonin měnit na hormon melatonin -nálada je ztlumená, převládá pocit malátnosti, únavy. Nejnižší hladina serotoninu je ráno, proto jsou lidé ráno tak otráveni a nevrlí. A tak spěcháme, abychom si dali kávu nebo čaj. Kofein, který obsahují, podporovaný cukrem, případně sladkostmi, znovu rozproudí produkci serotoninu. Abychom ho měli dostatek, o to se prakticky snažíme celý den. Odpolední káva má ještě jednou vyhnat křivku jeho produkce před příchodem stmívání. Večer zase sáhneme po lahvičce něčeho "dobrého", protože alkohol brání odbourávání serotoninu.
Káva
Kofein, který si kávovník vytvořil, vyvinul na obranu proti hmyzu a roztočům, má povzbuzující vlastnosti a serotoninovou oklikou euforizuje. Proto se u člověka omezení pití kávy může projevit silnými bolesti hlavy. Je to abstinenční příznak. Tyto těžkosti však po několika dnech zase zmizí. Káva nás však netěší pouze obsahem kofeinu. V roce 1983 tým australských vědců objevil v hnědé tekutině stopy jistého opiátu. Tuto látku nemohli ihned do všech detailů analyzovat, její opiátové vlastnosti jsou však nesporné. To potravinářským chemikům vysvětluje, proč se i bezkofeinová káva stala obchodně úspěšným artiklem.
Pivo
Tento nápoj z fermentovaného ječmene se vyrábí přibližně 6000 roků. Chemie životních požitků je v tomto případě komplikovanější než u kávy, protože pivo působí na psychiku nejen obsahem alkoholu, ale i sladem a chmelem. Alkohol nezabraňuje organismu pouze odbourat serotonin, ale rozpoutává v těle celé kaskády procesů látkové výměny. Při odbourávání alkoholu vzniká toxická chemická látka acetaldehyd, která při vyšších koncentracích vyvolává "kocovinu" a bolesti hlavy. Při nižších koncentracích ovšem reaguje společně se serotoninem a jinou signální látkou -dopaminem. Při této souhře vznikají jednak beta-karboliny, známé z obilní kávy, jednak norlaudanozolin, předstupeň morfia.
Čokoláda
V této sladké pochoutce je nejméně šest různých látek, respektive seskupení mající vliv na lidskou psychiku. Je to především cukr, který prostřednictvím mozku zvedá hladinu serotoninu. Podobným způsobem působí i kakaové máslo, náladovka číslo dvě. Zatímco rychle se vstřebávající cukr účinkuje ihned, kakaové máslo se vstřebává pomaleji, zato tím déle působí a vyvolává pocit příjemnosti. Kakao dále dodává kofein, jakož i řadu příbuzných a podobně působících látek, jako jsou teobromin a teofylin. Během fermentování kakaových bobů se mimo to tvoří takzvané biogenní aminy, mimo jiné i "chemická látka lásky" -fenyletylamin, který působí na dobrou náladu a duševní vyrovnanost. Vzniká údajně i při nejintimnějších projevech lásky. Čokoláda je nepochybně pro mnohé jakousi náhradou drogy lásky, kterou se rádi utěšují především osamělí a opuštění lidé. Věda zatím zná pouze zlomek účinných látek v potravinách a pochutinách, majících vliv na naši náladu a příjemné životní pocity.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 davidson davidson | Web | 19. června 2015 v 7:03 | Reagovat

pujcky do domu karvina ???

2 tessera tessera | Web | 9. září 2016 v 1:43 | Reagovat

půjčky zaručené peníze podvod :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama