Z,Ž

5. ledna 2008 v 12:08 |  Slovníček zdravé výživy
1.ZÁZVOR
V české pohádce Byl jednou jeden král se říká, že sůl je nad zlato a bez soli by to nebylo ONO. V asijské kuchyni mají jiný názor. Již přes 3000 let je tam používán jiný potravinový zázrak a všelék - zázvor.

Naštěstí pro nás se už v období antiky zázvor dostal i do Evropy a jeho popularita stále roste. A je proč!
zazvor2.jpg
Zázrak jménem zázvor
Zázvor obecný (Zingiber officinale) je vytrvalá bylina, která se pěstuje pro dužnaté, hlízovité ztlustlé oddenky, které bývají až 10cm dlouhé. Obsahuje éterické oleje, zázvorovou silici a štiplavě ostrou látku zvanou gingerol.
Jak zázvor působí?
Zázvor v různých formách dodává jídlu aroma a současně pozitivně ovlivňuje naše zažívání a pomáhá odbourávat tuk. Aktivuje srdečně-cévní systém, pomáhá při žaludečních a zažívacích potížích, snižuje hladinu cholesterolu. Pálivá chuť zázvoru zahřívá tělo a je antibakteriální. Celkově působí proti nevolnostem, plynatosti a nadýmání. Rozpouští hleny, má protizánětlivé účinky a má pozitivní vliv na krevní oběh. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi a v játrech a zvyšuje produkci žluče. S úspěchem se používá při kinetózách (cestovní nevolnosti) a těhotenských nevolnostech (jen v malém množství). Při chřipce a nachlazení pomáhají zázvorové koupele, napařování a čaj. Silice mírně dráždí, dezinfikuje a prokrvuje pokožku. Pomáhá při bolestech hlavy a stavech napětí.
Ale pozor - to zdaleka není vše - zázvor je totiž vyhlášeným afrodiziakem!
Kam s ním?
Užívanou částí zázvoru je rozvětvený, dužnatý oddenek. Používá se čerstvý-jemně nastrouhaný, nebo sušený, také se nakládá, kanduje (pak je z něj výborný pamlsek), připravuje se z něj olej a esence.Úplně nejčastěji se však používá jako koření na vařená jídla a pečivo. Vytvořit z něj však můžete zázvorové pivo a zázvorovou limonádu, oblíbený je také zázvorový čaj (snadno jej připravíte zalitím ½ lžičky mletého zázvoru 1/4 l vřelé vody). Zázvor vás překvapí příjemnou, kořeněnou chutí s nádechy citronu a květin.
Jak na to?
  • Pro podporu trávení a krevní cirkulace pijte několikrát denně čaj připravený z 0,5-1 g suchých kořenů zázvoru ve 150 ml horké vody.
  • Abyste zmírnili nevolnost (prevence a léčba kinetóz - cestovní nevolnosti) užívejte 1 gram suchého zázvorového prášku 30 minut až 4 hodiny před cestou.
Smí zázvor každý?
Zázvor bývá dobře snášen. Maximálně v dávkách nad 5 gramů denně hrozí větší riziko spojené s žaludeční nevolností, pálením žáhy, průjmem a srdečními poruchami. Užíváte-li léky proti překyselení žaludku (antacida), léky na snížení krvácení, léky na srdce a jste-li diabetik, poraďte se o užívání zázvoru s lékařem!
2.ŽIVINY
Živiny - chemické látky nezbytné pro zachování života, které jsou většinou obsažené v potravě. Patří mezi ně bílkoviny, mikroživiny (vitaminy a minerály), sacharidy a tuky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama