S

6. ledna 2008 v 13:44 |  Slovníček zdravé výživy
1. SACHARIDY
=látky složené s uhlíku, vodíku a kyslíku, které jsou hlavními zdroji energie pro tělo. Dělí se na dvě skupiny: cukry a škroby.

Dále je lze dělit na monosacharidy (jednoduché, složené z jediné molekuly), disacharidy (slož. ze dvou monosacharidových jednotek) a polysacharidy (složené z mnoha monosacharidů).
2. SALURETIKA
Saluretika je označení skupiny léků pro regulaci vody a elektrolytů v těle. Jméno skupiny je z latinských kořenů "sal", sůl a "uro", moč, močový. Jsou to takové látky, jejichž podání vede k přednostnímu vylučování iontů chloru a sodíku, tedy kuchyňské soli.
Saluretika se používají především jako základní skupina léků při snižování vysokého krevního tlaku, a v takovém případě se užívají dlouhodobě i celoživotně. Naopak se téměř nikdy nepoužívají při léčení nemocí ledvin. Další užití připadá v úvahu při selhávání srdce nebo léčbě rozsáhlých otoků.
3. SLADOVIT
=často používané sladidlo v makrobiotické a vegetariánské kuchyni. Sladovit je sušený přírodní výtažek z naklíčeného ječmene, sladu. Obsahuje vitamíny skupiny B, draslík, fosfor a železo. Obsahuje stejně jako med i určité procento jednoduchých cukrů.
4. STREČING
- z angl. "to stretch" - natahovat, protáhnout. Označuje protahovací cviky určené k protažení zkrácených svalů, zvětšení pohyblivosti a ohybnosti těla.
Strečing je důležitý a prospěšný pro všechny lidi, ať už sportují, fyzicky pracují, nebo v klidu sedí u televize. Představuje účinnou ochranu před poraněním oporového a pohybového aparátu. Strečingem před a po vykonávané činnosti se dá předejít množství bolestí a těžkostí namáhaných svalových skupin.
Známá bolest a slabost následující po prvním cvičení netrénovaného (nebo z tréningu vypadlého) je způsobena mikroskopickými poraněními ve svalu. Jejich vzniku dobře provedený strečing brání. Strečing představuje účinný prostředek, jak snížit počet zranění ve vrcholovém a výkonnostním sportu, má účinek i na samotnou kvalitu sportovního výkonu
5. SÓJOVÉ MLÉKO
= nápoj připravovaný ze sójových bobů. Je vhodnou náhradou kravského mléka, protože neobsahuje cholesterol a je lépe stravitelné. Obsahuje snadno stravitelné bílkoviny, minerální látky a vitamíny A, B, D a vitamín E.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama