Pravda o mléce

20. ledna 2008 v 11:30 |  Potraviny pro Vaši linii
Jsme vedeni k tomu, že mléko je plné zdraví, neboť mlékárny dělají vysoce organizované kampaně za milionové prostředky na podporu prodeje svých produktů.
Mléko má však sloužit jako strava pro mláďata všech druhů savců. Je to výživa, která trvá, dokud se anatomie jedince dostatečně nevyvine pro asimilaci stravy, která je žádoucí pro daný druh živočicha. Kravské mléko je určené pro tele, není určeno pro lidské mládě. Kravské mléko obsahuje o 30 % více kaseinu než lidské mléko, neboť tele zvětší svou váhu za 6 - 8 týdnů dvojnásobně. Váha dětského těla se zdvojnásobí za 6 - 8 měsíců. Složky kravského mléka budují tělo telátka, které roste velmi rychle. Mnoho dlouhých lidí vděčí za bolesti svých zad příliš rychlému, neproporcionálnímu růstu kostry v mladém věku, kdy dostávali kravské mléko.
Člověk je jediný tvor, který pokračuje v pití mléka i po skončení laktace matky. Brzlík funguje v dětství, aby předtrávil mléko, než se dostane do střev. V průběhu přirozeného odstavování brzlík postupně atrofuje a připravuje se na produkci jiného hormonu pro pubertu. Další mléko a mléčné výrobky, které přijímáme po této periodě, či dokonce v dospělosti, přichází do žaludku a střev nepřipravené ke strávení a jeho odpadní látky velmi přetěžují náš organismus.
Hlen
Protože kravské mléko a jeho produkty nejsou tráveny dokonale, vzniká u člověka mnoho hlenu. Je pravda, že hodně dětí na mléčné stravě prosperuje po určitou dobu relativně dobře. Je to díky tomu, že mají silná játra a jejich adrenalinové žlázy pracují dokonale. Později, od 2 až 6 let, se objevují chronické rýmy, kašel, dýchací problémy, astma a různé formy alergií… Jak typické pro předškolní a školní věk! Dlouhodobá konzumace mléka narušuje funkci štítné žlázy. Úpravami mléka se koncentruje kasein a máme tu další zdroj potíží…
Dr. Artur Schech, dermatolog z Dallasu (Texas), tvrdí, že vyléčil mnoho kožních chorob po odstranění mléka a bílého pečiva ze stravy pacientů. Dánský lékař dentista Dr. Braun dokázal, že děti farmářů měly většinou horší zuby nežli děti z rybářských rodin, kde se pije mléka méně, ale mají více ryb.
Mýtus o důležitosti obsahu kalcia v mléce se rozplynul při biochemickém zjištění, že pro tělo je použitelný pouze vápník dokonale vstřebatelný, což rozhodně není případ kravského mléka.
Mléko ničím nenahradíš?
RNDr. Ing. Pavel Stratil se výživou zabývá dlouhá léta. Profesionálně a odpovědně. Již v roce 1987 publikoval v brožuře Výživou za zdravím řadu pozoruhodných informací z vlastních výzkumů a k nim ještě přidal v té době už v zahraničí běžná a vědecky prokázaná zjištění. Například:
• Ve výzkumu kazivosti zubů u dětí se zjistil větší výskyt zubních kazů u dětí pijících mléko než u dětí, které ho nekonzumovaly (pasterizace mléka totiž snižuje využitelnost vápníku pro lidský organismus).
• Arteriosklerózu podporuje mléko tím, že obsahuje tak zvaný volný tuk, který má nízký obsah nenasycených mastných kyselin.
• Z výzkumu RNDr. Ing. Pavla Stratila vyplývá, že kravské mléko způsobuje v lidském těle nedostatek chrómu. Tím se v těle vytvářejí podmínky pro vznik srdečních chorob, diabetu a hypoglykémie.
Utrácíte za přípravky pro zhubnutí? Pak byste měli vědět, že kravské mléko a výrobky z něj obsahují hormony estradiol a somatotropní hormon. Jsou v množství určeném pro budoucí krávu a u člověka způsobují nadměrný a rychlý růst a přispívají k tloustnutí.
Mléko a mléčné produkty porušují hormonální rovnováhu a tím mohou položit základ ke vzniku a rozvoji rakoviny.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 martin14159 martin14159 | E-mail | 10. září 2009 v 17:35 | Reagovat

Pozor, tento článek není nestranný a neodpovídá vědeckým výsledkům. Mám kamarádku, co je odpůrkyní mléka a vždycky, když se jí ptám proč, říká že ji mléko zahleňuje a že si to sama ověřila. A pak jsem zjistil, že jezdí na makrobiotické kurzy (tzv.) zdravé výživy. Od Františka Koukolíka zas vím, že když se pokusně udělala lidem simulovaná přednáška, že ty a ty potraviny (léky, životní styl, ...) škodí a doprovází to nějaké příznaky, polovina lidí jichž se to týkalo, pak uvedli, že tyto příznaky sami pociťují. Ale šlo jen o sugesci, vytvořili si to jen ve své hlavě, objektivně to nelze zjistit. Takže zahleňování mlékem je ve skutečnosti spíš vymývání mozku.

Ze stránek fóra zdravé výživy:

Mléko zahleňuje.

Často se vyskytující argument používaný odpůrci konzumace mléka. Dodnes neexistuje klinická studie, která by tento argument podporovala, existují však klinické studie které tento argument vyvrací.

Dále viz http://www.fzv.cz/web/fzv-poskytuje/tiskove-meterialy/myty/vyziva

Nejsem z Fóra zdravé výživy, jsem jen trochu nadprůměrně kriticky přemýšlející čtenář, informace si ověřuji a používám více zdrojů.

2 HonzazMoravy HonzazMoravy | E-mail | 5. prosince 2011 v 20:11 | Reagovat

Milý martine (14159): Téma nezdravé mléko je rozsáhlé a vědecké výzkumy z celého světa definitivně a zcela jednoznačně potvrzují pravdivost tvrzení, že mléko a mléčné výrobky poškozují zdraví. Jak laickým nevědomým, tak i placeným "odborným" oponentům vřele doporučuji publikaci "Pravda o mléce - jak ji potvrzuje věda", ISBN 80-86198-43-X od J. Průchové a kol., vydalo nakl. Svítání. V knize je uvedena také obsáhlá literatura na toto téma, po níž mnozí méně informovaní tak touží!

3 Buba Buba | 13. února 2013 v 9:55 | Reagovat

Jako ,, jen trochu nadprůměrně kriticky přemýšlející čtenář" by sis chlapče měl v hlavě srovnat ostatní zvířata se sebou,jak žijí a k čemu jim mléko slouží a nakolik je to přirozená strava,pak by sis měl říct proč se tolikrát převařuje a zjistit si třeba od Dr. Norman S. Walkera nebo dalších lidí,kteří se zabývali celý život zdravou výživou a ne tím způsobem,že si přečetli propagandistickej článek zaplacenej mlékárnou nebo nápis na tetrapaku od mléka jak je mléčko zdravé,možná je čas se dívat na více zdrojů nejen se shodnými informacemi a co se týče zahlenění,osobně můžu potvrdit,že to funguje,napij se mléka,když máš rýmu a vysmrkej se,vsadím se,že ti bude jasný,co smrkáš....Jako toto nadřazování sebe nad ostatní je už vrcholem lidské ignorance,nashle!

4 Dietolog Dietolog | 14. července 2014 v 3:23 | Reagovat

No, zase nějaký biomagor spatlal článek. Předpokládám, že dětem doporučuje pohanku a kukuřici?

5 Luděk Luděk | E-mail | Web | 23. září 2014 v 12:57 | Reagovat

Já mám mléko rád, potřebuji při hubnutí nebo fitness do sebe dostat bílkovinu, jím i hodně sýry a jogurty, to svaly potřebují pro svou výstavbu http://www.odbourani-tuku.cz/

6 Rugot Rugot | 25. října 2015 v 7:40 | Reagovat

Karnitin a další spalovače tuků

http://www.suplementy.cz/spalovace-tuku/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama