Několik cviků pro krásnou postavu

28. ledna 2008 v 17:57 |  Pohyb
Unožování
Potřebujete vytvarovat boky? Na ně skvěle funguje unožování. Lehněte si na bok a hlavu opřete o ruku. Nohy mírně pokrčte a nohu nahoře zvedněte s výdechem co nejvýše můžete. Pak pomalu vraťte zpět do výchozí pozice - s nádechem. Nohu ale nepokládejte a znovu pomalu zvedejte. Opakujte 15 - 20 krát.
Dřepy s nohama od sebe
Na zpevnění hýždí a vnitřní partie stehen se hodí trochu "vylepšené dřepy". Aby byly ještě účinnější, můžete si vzít do ruky zátěž - činku zhruba o váze 1,5 - 2 kg.
Postavte se ve stoji rozkročném - chodidla dejte dostatečně daleko od sebe, ale pohlídejte si, aby špičky směřovaly mírně do strany. Proveďte dřep, ale dbejte přitom na rovná, vzpřímená záda. V dolní pozici chvíli setrvejte a zatněte vnitřní stranu stehen a hýždě. Pak se vraťte pomalu zpět.
Zkracovačky
* Lehněte si na míč (nebo podlahu), paže dejte za hlavu - lokty směřují do stran. Chodidla se musí celou plochou opírat o zem. Aniž byste tlačili rukama na hlavu či krk, zvedejte jen pomocí břišních svalů horní část trupu nahoru. Nezapomínejte dýchat - v momentě, kdy zaberete, vydechněte.
Pak se pomalu vracejte do výchozí pozice. Naprosto stejné je to v případě, že cvičíte na zemi - dejte pozor, abyste příliš 'nekulatili záda´. Zprvu udělejte tolik opakování, kolik vydržíte, postupně se dopracujete k patnácti...
* Vzadu za tělem se opřete tak, jak vidíte na obrázku. Lokty musí směřovat nikoli do stran, ale za záda, záda musí být rovná - pozici si ověřte u Aleny tak, jak jí poradila trenérka Jitka Košínová. Nadzvedávejte se pomalu do napjatých paží - pak se vraťte k zemi, aniž byste se jí dotkli. Měli byste zopakovat asi 12 až 15krát
Posílení tricepsu
Tenhle cvik lze provádět třeba o schod nebo židli - vždy to však musí být pevná opora, která se nehne a neujede vám!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marty321 marty321 | E-mail | Web | 2. března 2008 v 18:11 | Reagovat

chcete mít krásnou postavu? Pokud ano mám pro vás učinný recept - klikněte na web a začněte jezdit na kole

2 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 15. února 2009 v 15:26 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce, kvalitně posilovat, dělat kulturistiku a další věci, tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam a navíc za pokus nic nedáte ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama