Krátce o fast foodech

16. ledna 2008 v 18:16 |  Zajímavosti
Jestli jste rozhodnutá hubnout, tak fast-food by pro vás mělo být absolutně zakázané slovo. Jenže občas zkrátka není zbytí a vy potřebujete stihnout uprostřed města oběd do půl hodiny. Jak na tyhle záludné podniky vyzrajete, aniž byste musela mít ještě týden černé svědomí?
Hamburgerové království
Klasický fast-food stojí na sendvičích a hranolkách přetékajících tukem. Nedejte se zmást troškou zeleniny, která vyčuhuje z pod mletého masa nebo slogany o dokonale vyvážené stravě, tohle menu je skutečně dietologickým hororem. Nejlépe skutečně uděláte, když zůstanete u salátu a nenecháte si k němu vnutit tučný (třeba sýrový) dresink (když se bez ochucení neobejdete, volte zálivku jogurtovou nebo octovou). Vězte, že i trojitá porce napěchuje vaše tělo méně kaloriemi, než jeden cheeseburger (pozor ovšem na oblíbené americké saláty colesaw - u téhle majonézové kaše zní označení salát opravdu směšně).
Jestli vám samotný salát k ukojení hladu prostě nestačí, skočte si předtím do sámošky pro cereální bagetku, nebo si v případě nouze nejvyšší dejte k salátu ten nejmenší sendvič, jaký je k dostání. Myslíte, že kuřecí nebo rybí bude zdravější, než hovězí? Ani náhodou, pokud je smažené. I tortilla plněná kuřecími kousky má stejně kalorií, jako megaburger! Nejhůře uděláte, když si necháte naservírovat celé menu i s desertem. Když si k hamburgru dáte vodu nebo lehkou kolu, budiž vám odpuštěno, ale když jej doplníte hranolkami, sladkou limonádou, stoprocentním džusem, shakem nebo zmrzlinou, počet kalorií se ztrojnásobí! Lepší alternativou k »hamburgrovým« občerstvením jsou bageterie, kde si můžete podle chuti vybrat druh pečiva (a nechybí tmavé) a náplň, kde bude převažovat čerstvá zelenina.
Nesmrtelná Čína
Možná se vám zdá, že čína bude k vaší linii milosrdnější, než mekáč a spol. Opak je pravdou! V klasickém fast-foodu si alespoň pohlídáte porci, ale v číně vám naloží takový talíř, že by vám měl vystačit na tři dny. Nic zdravého na rychloobslužné verzi téhle kuchyně není - maso se zeleninou se topí v solamilu a salát (obvykle zelný) ve spoustě cukru. Pokud není zbytí, kupte si porci s sebou a rozdělte se o ni s půlkou kanceláře.
Italská variace
Připadá vám pizza a těstoviny dietnější než hamburgery? Pravda, v italské restauraci už si snadněji vyberete zdravý oběd, ale tyhle pochoutky k němu určitě neřaďte. Těstoviny ještě jakž takž projdou, pokud je nepohřbíte smetanovou omáčkou. Třeba na špagetách s pestem, nebo čerstvými rajčaty si pochutnáte stejně. Ideální jsou ale zase saláty nebo variace bez přílohy - třeba rajčata s mozzarelou.
TIP!: Podívejte se také na energetické hodnoty jídel z fast foodů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama