C

6. ledna 2008 v 14:30 |  Slovníček zdravé výživy
1. CAROB
- (karob) se získává ze stálezeleného středozemního keře. Vypadá a chutná podobně jako kakao, ale na rozdíl od něj neobsahuje kofein. Carob má vysoký obsah vápníku, železa a hořčíku.

U nás se prodává ve formě prášku a drobných peciček. Prášek používáme stejně jako běžné kakao, do pečiva, pudinků, nápojů, a pecičky jsou nejchutnější po mírném rozpuštění na horkých obilných kaších.
2. CEREÁLIE
Cereálie je výraz odvozený od jména řecké bohyně sklizně a zemědělství Ceres. Označuje veškeré obilniny a výrobky, jejichž hlavní složkou je jakékoli obilí. Obilí jsou šlechtěné trávy s jedlými semeny. u nás se tradičně jedná hlavně o pšenici, ječnem, žito, oves a kukuřici. Dříve běžné, nyní pozapomenuté obiloviny procházející renesancí jsou jáhly (proso) a pohanka. Importovanou, zato běžnou obilovinou je rýže.
ryze.jpg
Cereálie jsou hlavním zdrojemsacharidů, které představují nejběžnější "palivo" pro organismus a u všech lidských kultur tvoří hlavní složku výživy. V rozvojových zemích je jejich podíl na skladbě stravy drtivý, ale i v rozvinutých zemích tvoří percentuálně více než 60% přijaté energie. Pro sportovce a jiné lidi s fyzickým výdejem mohou představovat nejhojnější složku potravy. Lidé s malým fyzickým výdejem by měli jíst nejvíce zeleniny, protože nepotřebují tolik sacharidového "paliva" z cereálií.
Během všech našich programů si budeme povídat o tom, co pro nás sacharidy a cereálie obecně znamenají a jaké jsou na še možnosti. Co se z jakých cereálií vyrábí, co jsou celozrnné výrobky a jak je poznat, jak vařit z méně obvyklých cereálií a kde je koupit.
3. CHOLESTEROL
je látka tukové povahy (tzv. lipid) tvořící významnou součást všech lidských buněčných membrán. Buněčné membrány tvoří jednak vnější "obal" buňky a jednak veškeré její vnitřní vybavení (tzv. organely). Cholesterol zabezpečuje vhodné fyzikálně-chemické vlastnosti těchto membrán a bez něj by naše buňky fungovaly špatně nebo vůbec. Cholesterol je čistě živočišnou doménou, jiné říše (rostliny, houby) jej vůbec nepoužívají a neobsahují. Nejvíce cholesterolu obsahuje nervová tkáň.
Tělo si cholesterol částečně vytváří samo a částečně je příjímán v potravě. Choelsterol sám o sobě není ani dobrý, ani špatný. Protože je to tuk, není rozpustný ve vodě a před vstupem do krve je připojen k bílkovině. Ta je nazývána přenašeč, protože jejím úkolem je pomoci cholesterolu krví doputovat na místo určení.
440px-cholesterolsvg.png

Podle toho, který přenašeč si cholesterol chytne, může být "hodný" nebo "zlý". "Hodný" tzv. HDL cholesterol je transportován z krve a periferie těla do jater, kde je zpracováván do žluče. Se žlučí pak odchází do střeva a z velké části je opět vstřebán (enterohepatální koloběh). Naopak "zlý" LDL cholesterol má za úkol zásobit cholesterolem všechny tělesné buňky a zvlášť buňky vystýlající cévy. Pokud je ho přebytek, cholesterol buňkám a hlavně stěnám cév nutí a ten se tam pak hromadí, vytváří ložiška, kterýžto jev nazýváme aterosklerózou.
U nás se naučíte střídat obvykle dominantní potraviny živočišného původu s rostlinnými, což samo o sobě často vede k úpravě narušených hladin cholesterolu. Fyzická práce nebo sport vede také k normalizaci hodnot. Klienti přicházející k nám s laboratorními hodnotami cholesterolu mimo meze normy se během programů v drtivé většině případů normalizují, nebo alespoň výrazně zlepší.
4. CIZRNA
- (římský hrách, cícer, chickpea) luštěnina tvořící drobná hranatá zrnka nažloutlé barvy. Je dobrým zdrojem bílkovin a vlákniny. Z minerálních látek obsahuje nejvíce draslíku, vápníku, hořčíku a manganu. Z vitamínů v ní najdeme zejména karoten a kyselinu listovou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mario Mario | Web | 14. listopadu 2008 v 9:25 | Reagovat

Zdrava vyziva je dulezita,ale s doplnky to jde jeste lepe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama